NÁVŠTĚVA ZE SPRÁVY PRAŽSKÉHO HRADU

Prosinec 08, 2023

2. Muzejní aktuality
  3. NÁVŠTĚVA ZE SPRÁVY PRAŽSKÉHO HRADU

Dne 7. prosince 2023 si milá návštěva pracovníků Správy Pražského hradu, z pracoviště uměleckých sbírek, prohlédla Muzeum Libea. Zde se seznámili s historií výroby koberců ve Vratislavicích nad Nisou od roku 1843 do roku 1990. Současně byli informováni o aktuální výrobě ve vratislavické Továrně na vlajky Libea.

Ukázky postupu tvorby kobercových dezénů od vyhledávání námětů, umělecké tvorby návrhu, rozpracování výkresů kresličem, tvorby patrony pro ruční vázání koberců až po tisk litografických vyobrazení vyráběných dezénů koberců

Prohlídka vystavených předmětů z kreslírny firmy I. Ginzkey, Maffersdorf z období druhé poloviny 19. století a zápis do pamětní knihy

Hosté ze Správy Pražského hradu se dozvěděli rovněž něco z takřka třicetileté historie Továrny na vlajky Libea.