O nás

Informace o Muzeu Libea

Muzeum Libea vzniká v prostorách Továrny na vlajky Libea v Liberci - Vratislavicích nad Nisou ze zájmu a nadšení několika bývalých zaměstnanců Bytexu a za přispění současného personálu Libey.

Sbíráme informace, fotografie, artefakty a předměty související se zdejší výrobou koberců a s Vratislavicemi vůbec. Těší nás setkávat se po čase s výrobky a předměty, které před lety byly pro nás běžné, obyčejné, každodenní... A najednou se nám zdá škoda, aby se úplně ztratily, zapadly a zmizely beze stopy.

A tak, Vy milí čtenáři a čtenářky, až budete vyklízet půdu, garáž nebo sekretář či knihovnu, zvažte zda to, čeho se právě chcete zbavit a souvisí to s vratislavickou minulostí, nemůže obohatit právě naše muzeum.

Muzeum Libea se zároveň věnuje historii vlajek a praporů a jejich výroby. Současně muzeum vytváří jejich sbírku do období roku 1989. Vlajky a prapory vzniklé po roce 1990 si Libea může vyrobit ve své tiskárně vlajek sama :-).


Co ještě o nás

Zároveň jsme již dědové a babičky a cítíme závazek vůči vnoučatům a dětem odhalovat jim jak jsme žili a pracovali a jaké to bylo, když ještě nebyly mobily, tablety, počítače a internet a sociální sítě...


Libea – český výrobce vlajek

Muzeum zašťituje společnost LIBEA, s.r.o., která je již od roku 2000 členem České vexilologické společnosti. Od roku 2004 je nepřetržitě držitelem značky České kvality CZECH MADE. V lednu 2018 byla v České databance rekordů zaregistrována největší vlajka České republiky, kterou vyrobila naše společnost.

Pro více informací prosím navštivte stránky https://www.libea.cz »

Logo Muzeum Libea

Libea, s.r.o.

Za Cukrárnou 534
461 11 LIBEREC 30
Vratislavice nad Nisou

Email: info@libea.cz
Tel: +420 485 160 520