SPOLEČNÁ NÁVŠTĚVA VRATISLAVICKÉ GALERIE

únor 16, 2024

2. Muzejní aktuality
  3. SPOLEČNÁ NÁVŠTĚVA VRATISLAVICKÉ GALERIE

Skupinka bývalých zaměstnanců Bytexu uskutečnila 15. února 2024 kolektivní návštěvu výstavy CESTA ORNAMENTU ve vratislavické Galerii Desítky. O samotné výstavě digitálních tisků historických návrhů koberců bylo již mnoho napsáno ve Vratislavickém zpravodaji i na internetu. Škoda, že v samotné výstavní galerii nejsou uvedeny žádné popisky nebo alespoň vysvětlující souhrnná informace a tak "nepoučený" divák či kolemjdoucí nezřídka neví, na co se  dívá.

Z galerie pak směřovaly naše kroky do sousední knihovny, kde je vystaven tzv. JUBILEJNÍ KOBEREC. Ten byl vyvázán v roce 1926 ve vratislavické ruční vazárně koberců k 70. narozeninám Wilhelma Ginzkeye, spolumajitele a syna zakladatele továrny na koberce a deky. Všichni přítomní velmi ocenili způsob a formu prezentace tohoto výjimečného kobercového díla.

Společné odpoledne jsme zakončili přátelským posezením v kavárně BEZ KONCEPTU v Kulturním centru VRATISLAVICE 101010.

Vratislavická Galerie Desítky, výstava Cesta ornamentu, 15. února 2024

Jubilejní koberec v knihovně IGI ve Vratislavicích n. N.